1c
Czy to możliwe, ze kredyt i pożyczka na dowód, to nie jeden i ten sam produkt finansowy? Jak najbardziej, tak. Poniższy artykuł powstał właśnie po to wyjaśnić wszystkie, niedopowiedzenia…
Na pewno wielokrotnie spotkali się Państwo z zamiennością tych określeń Co ciekawe takie błędy popełniają nawet najwięksi eksperci ze świata finansów! Oczywiście, ze możemy powiedzieć, różnice nie maja znaczenia. Chodzi tylko o to aby pożyczyć pieniądze, ale do czego doprowadzi Nas to myślenie?

Przede wszystkim narażamy się na śmieszność uważając, ze pożyczka i kredyt na dowód, to ten sam produkt. My nie mamy wątpliwości, dzisiaj wiedza to bardzo cenny produkt, także wiedza na temat produktów finansowych.

Zaczynamy! Po pierwsze kredyt na dowód może zostać udzielony wyłącznie przez banki. Żadna z firm pożyczkowych nie może udzielić Nam kredytu, bo po prostu nie ma do tego uprawnień. Kredytu nie może udzielić Ci także osoba prywatna – nawet jeśli tak twierdzi. Dlaczego wiec „oni” oferują Nam kredytu? Dlatego, ze słowo kredyt wzbudza większe zaufanie, niż słowo pożyczka, prawda?

Po drugie, oprocentowanie pożyczki na dowód jest zawsze wyższe niż kredytu. Nie będziemy ukrywać, pożyczki są udzielane „chętniej”, większe jest wiec ryzyko „pożyczkowe”, jakie ponosi firma pożyczkowa W jaki sposób je sobie „odbija”? Właśnie poprzez powiększone „procenty”. Całkowicie nie zgadzamy się z opinia, ze tylko pozabankowe instytucje pożyczkowe ukrywają informacje na temat oprocentowania. Oprocentowanie jest także ukrywane przez banki – Czy wiesz, ze banki bardzo niechętnie biorą udział w rankingach?

Po trzecie, kredyt na dowód ma dłuższy okres spłaty, niż pożyczka Tak samo, jak wysokość oprocentowania, jest to bardzo istotna kwestia, której nie należy pomijać Jesteś zainteresowany produktem pożyczkowym na dowód? Zawsze interesuj się wszystkimi parametrami – oprocentowanie, okres spłaty i nazewnictwo. Dlaczego nazwa ma znaczenie? Jeśli „ktoś” chce pożyczyć Nam pieniądze, to nie powinien mieć wątpliwości, czy to pożyczka czy kredyt?