6

Czy to prawda, ze kredyt na dowód przeznaczony jest wyłącznie dla biedniejszych członków naszego społeczeństwa? To mit, który zostanie obalony na lamach naszego serwisu, właśnie w tym miejscu. Zapraszamy do lektury wszystkich tych, którzy uważa, ze to prawda. Jak i tych, którzy tak jak my są zdania, ze na ten temat należy dyskutować!

Dlaczego zdecydowaliśmy się na rozmowę na ten temat? Dlatego, ze bardzo często w życiu codziennym, spotykamy się z tym stereotypom. Wszystkim naszym znajomym mówimy o tym, czym jest kredyt na dowód i do kogo kierowany jest ten produkt finansowy?

Mamy nadzieje, ze Ciebie także zainteresuje ta wiedza. Czas skończyć z tym mitem! Otóż kredyt na dowód kierowany jest to grupy stałych klientów banków. Jeśli do nich należysz możesz mieć pewność, ze do uzyskania tego kredytu, będzie Ci potrzebny, tylko i wyłącznie Twój dowód osobisty. Nikt nie będzie zaglądał do Twojego portfela! Weryfikacja Twojej zdolności kredytowej została już przeprowadzona. Jedyne co może zainteresować bank, to Twoja płynność finansowa. Jeśli w ostatnim czasie na Twoim koncie zaczyna brakować regularnych wpływów, to możesz zostać poproszony o przedstawienie aktualnego zaświadczenia o dochodach – nie oznacza to, ze bank stracił względem Ciebie zaufanie. Uwierz Nam, wiemy to z doświadczenia – pracownicy chcą zadbać o Twój spokój finansowy. Żaden bank nie chce udzielać klientom kredytów, których nie mogą spłacać. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest obecna sytuacja na rynku kredytowym. Banki wycofują się z kredytów udzielanych we frankach szwajcarskich, bo nie maja wątpliwości, ze kredyt ten nie jest bezpieczny dla portfeli ich klientów.

Napisaliśmy o tym, ze bank nie będzie zaglądał do Twojej kieszeni. To prawda! Banki nie dzielą swoich klientów na biednych i bogatych – zadaniem banku jest wyliczenie Twojej zdolności do kredytu, nie osobista ocena stanu Twoich finansów. Nie możemy wiec zgodzić się ze stwierdzeniem, ze kredyt na dowód jest tylko „dla biednych” – żaden z pracowników bankowych, nie ozywa takich sformułowań.

Czy wiesz, ze kredyt na dowód często jest mylony z pożyczka na dowód? Sytuacje ta szczegółowo omówimy w następnym artykule. W tym miejscu chcielibyśmy tylko powiedzieć, ze jest to kolejne źródło powstałego opisanego powyżej stereotypu. Przekonanie, ze kredyt na dowód przeznaczony jest wyłącznie dla biedniejszej części społeczeństwa – nierozerwalnie związane jest z tym błędem w nazewnictwie. To prawda, ze większość z nas uważa, ze pieniądze pożyczone poza bankiem, to rozwiązanie – tylko „dla biedaków”? Skoro wiec mylimy pożyczki z kredytami, jesteśmy świadkami takich, nieprzyjemnych stwierdzeń Oczywiście nieprawda jest, ze tylko „biedniejsi” pożyczają poza bankiem. Po takie pożyczki sięgają wszyscy, którzy uważają to za najlepszy pomysł, w ich obecnej sytuacji finansowej – nie musi ona być niestabilna!