Czy posiadając złą historię kredytową w BIK-u, mamy szansę na uzyskanie kredytu? Poniżej, zastanowimy się nad tym problemem i postaramy się odpowiedzieć na wyżej zadane pytanie.

Biorąc kredyt na samochód, mieszkanie czy na inne wydatki rzadko zastanawiamy się nad scenariuszem, co zrobimy, w momencie, gdy nasza sytuacja finansowa ulegnie nagłemu pogorszeniu a my nie będziemy w stanie dalszego spłacania rat kredytu. Niestety, ale życie lubi płatać figle a z pieniędzmi już jest tak, że raz są a raz ich nie ma, do tego w takim momencie, gdy najbardziej ich potrzebujemy. Kiedy więc dochodzi do tego, że nie mamy z czego spłacić naszego kredytodawcy, sytuacja staje się nerwowa i zaczynają się kłopoty, które negatywnie mogą wpłynąć na ocenę naszej zdolności kredytowej, co w późniejszym czasie, może skutkować znacznymi problemami w uzyskaniu przez nas kolejnej pożyczki bądź kredytu.

Najczęstszym błędem ludzi ze ‘złym BIK-iem’ lub figurujących w KRD, jest wnioskowanie o kredyt w bankach. Jest to po prostu strata czasu, gdyż nie ma takiego banku, który przed udzieleniem nam kredytu, bardzo drobiazgowo, nie sprawdziłby nas w tych instytucjach. Nawet jeśli w reklamach czytamy lub słyszymy, że pożyczkę bądź kredyt otrzymamy szybko i przy spełnieniu minimum formalności, to nie ma co się łudzić, że procedura sprawdzenia naszej historii kredytowej zostanie pominięta lub przeoczona.

Co więc począć w takiej sytuacji? Czy teraz już nikt nie udzieli nam kredytu?

Oczywiście że nie bowiem z pomocą przychodzą tutaj pożyczki pozabankowe, udzielane przez prywatne firmy, takie jak np.: Profi Credit. Zaletą takiej formy kredytu jest niewątpliwie łatwość z jaką można ją uzyskać, gdyż wykazując dochód już na poziomie 800 zł miesięcznie(w przypadku Profi Credit) i to niekoniecznie z tytułu o pracę ale także i umowy zlecenie, dzieło, emerytury czy renty, możemy uzyskać pożyczkę w wysokości do 10.000 zł i to bez sprawdzania naszej historii kredytowej w BIK.

Kolejną firmą udzielającą szybkich pożyczek pozabankowych a którą należy wymienić, jest Provident. Tutaj możemy wnioskować o przyznanie kredytu w wysokości do 5000 zł, bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach, posiadając jedynie dowód osobisty. Firma świadczy swój produkt w dwóch, wygodnych dla nas formach: z dostawą pieniążków do domu bądź przelewem na konto a indywidualne podejście do każdego klienta i możliwość elastycznego dopasowania rat do własnych możliwości sprawiają, że zostaniemy obsłużeni szybko i w pełni profesjonalnie.

Minusem pożyczek pozabankowych jest to, że kwota o jaką możemy się ubiegać, jest stosunkowo niewielka, z reguły mieści się ona w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych a oprocentowanie takiego kredytu może przewyższać oprocentowanie pożyczek bankowych.

Na zakończenie należy powiedzieć, że obecnie na rynku polskim działa kilka firm, które specjalizują się w ‘czyszczeniu’ czy jak ktoś powiedział ‘wyciąganiu’ ludzi ze złej historii kredytowej, więc jeśli komuś zależy, aby znów cieszyć się dobrą opinią w BIK i nie mieć w przyszłości problemów z uzyskaniem pożyczek i kredytów bankowych, to powinien bliżej zainteresować się tym tematem.