7
O tym, ze kredyt na dowód wiąże się z ogromnym ryzykiem finansowym, na pewno słyszałeś także Ty. Jest to bowiem bardzo popularna opinia pośród anonimowych doradców finansowych. Chętnie wypowiadają się oni na ten temat, ale tylko za pośrednictwem for internetowych, a w tym miejscu nikt nie pyta ich ani o imię ani o nazwisko. Nie znamy także ich wieku, wykształcenie, doświadczenia zawodowego. Nie wiemy na ich temat nic, dlaczego wiec ufamy im wypowiedziom?

My powiemy wprost, kredyt na dowód nie musi wiązać się z żadnym ryzykiem finansowym, jeśli będziemy rozsądni Pierwsza rozsądna decyzja, jaka na Ciebie czeka dotyczy, „tak” bądź „nie” dla pieniędzy od banków. Czy wiesz, ze wśród części społeczeństwa rośnie przekonanie, iż nie powinniśmy pożyczać pieniędzy od banku, bo w ten sposób pracujemy na prowizje ich właścicieli i pracowników? Zastanówmy się, czy takie stwierdzenie ma racje bytu? Jeślibyśmy bowiem poszli tym tokiem myśleniem, to czy nie dopuścilibyśmy do sytuacji, w której rezygnujemy ze wszystkich usług wolnego rynku? Oczywiście, ze nie powinniśmy pożyczać, na wszystko. O tym, na co warto wziąć kredyt w banku, już odpowiadamy.

Zgadza się, żaden kredyt na dowód nie ma sprecyzowanego celu. Ten cel musimy określić My – kredytobiorcy. Nie możemy pożyczyć pieniędzy tak po prostu, bo mozemy w ten sposób właśnie tworzymy pułapkę finansowa, z której bardzo trudno wyjść. Pieniądze musimy oddać niezależnie od tego, na co je przeznaczyliśmy, a czy był to mądry wydatek? Czy pieniądz zawsze powinien iść na inwestycje? Owszem, inwestować możemy w swoja firmę, w swoja rodzinę i w siebie samego! Jeśli uważasz, ze do nowej pracy są Ci potrzebne nowe ubrania – to nie będzie nic złego w tym, ze pożyczysz na ten cel ( nie musisz go określać we wniosku) pieniądze od banku. W tym wypadku pamiętaj o jednym, umowa z pracodawca powinna być stała

Wiesz już, ze nie należy być jednoznacznym zwolennikiem kredytów ani ich przeciwnikiem. Zawsze należy na swoja sytuacje spojrzeć w indywidualny sposób i po prostu określić, czy pieniądze od banku są mi rzeczywiście potrzebne? Stanowczo odradzamy w inwestowanie w drogi wyjazd wakacyjny, jeśli w przyszłym roku Nasza rodzinę czeka wiele wydatków..Dla pogłębienia więzi rodzinnych, nie jest ważne to, gdzie spędzamy wspólnie czas, tylko to, ze jesteśmy razem. Napisaliśmy już także o tym, ze nawet jeśli bank nie wymaga określenia celu kredytowego, należy zrobić to, indywidualnie. Czas porozmawiać o zaplanowaniu nowego kredytu w naszym starym budżecie domowym.

Nie ukrywajmy sami przed sobą, ze kredyt na dowód pojawi się w naszym życiu To nie tak, ze teraz bierzesz kredyt, a martwisz się pózniej. Jeszcze zanim wypełnisz wniosek kredytowy, dzisiaj możesz zrobić bez wychodzenia z domu. Musisz przemyśleć, czy stać Cie na nowa ratę? To nie żaden żart! Jako niezależnie doradcy finansowi, nie będziemy ukrywać przed Tobą prawdy, nie będziemy zachęcać Cie do natychmiastowego przystąpienia do kredytu. Nasz cel jest inny, chcemy abyś w momencie zaciągnięcia kredytu miał pewność, ze nigdy nie będziesz miał, dziury budżetowej z jego powodu.

O tym, w jaki sposób nowy kredyt na dowód wpłynie na nasze finanse, możemy przekonać się w bardzo prosty sposób. Czy analizujemy wszystkie oferty dostępne na rynku i wybieramy ten najlepszy? Jeśli nie będziemy mieli problemu z dodatkowa weryfikacja dochodu w przypadku wyboru banku, który nie uważa nas za stałych klientów, to owszem. Ci, którzy chcą przedstawić w banku tylko, kredyt na dowód wybierają ofertę swojego rodzimego banku i teraz wszyscy postępujemy w taki sam sposób. Korzystamy z kalkulatora kredytowego, wyliczamy wysokość przyszłej raty i odejmujemy jej wysokość od naszych comiesięcznych wydatków. Czy ta nowa sytuacja nie zachwiała Twoim budżetem?

Podsumowując, wybierając kredyt na dowód bez ryzyka finansowego, kieruj się podstawowymi zasadami zdrowego rozsądku, opisanymi powyżej Jeśli będziesz miała jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci uporządkować świat Twoich finansów!